RC0402FR-072M21L
Mfr.Part #
RC0402FR-072M21L
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 2.21M OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
2.21 MOhms
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%